Zurych vs Genewa: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Zurych (Switzerland) and Genewa (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 126.7 in Zurych versus 120.5 in Genewa (NYC baseline = 100.0). Overall, Genewa is 4.9% more affordable than Zurych.
| Metrological Indicator | Zurych (Switzerland) | Genewa (Switzerland) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 126.7 | 120.5 |
| Rent Index | 88.1 | 83.7 |
| Groceries Index | 123.9 | 116.2 |
| Restaurant Price Index | 121.3 | 113.6 |
| Local Purchasing Power Index | 120.3 | 112.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | CHF 2,288 | CHF 2,184 |
| Inexpensive Restaurant Meal | CHF 31.20 | CHF 29.12 |
| Monthly Public Transit Pass | CHF 88.40 | CHF 78.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | CHF 260.00 | CHF 249.60 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 81.3/100 · Health 84.2/100 | Safety 71.8/100 · Health 83.6/100 |
Is Zurych more expensive than Genewa?
Zurych has a higher overall cost-of-living index (126.7) compared to Genewa (120.5), representing an index differential of 6.2 points (4.9% difference).
How do apartment rents compare between Zurych and Genewa?
In Zurych, a 1-bedroom city-center apartment averages CHF 2,288/month (Rent Index: 88.1), whereas in Genewa it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).
Cost of Living & Real Estate Market in Zurich
Koszty życia w Zurich (Switzerland) są indeksowane na poziomie 126.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Zurich określa wskaźnik czynszu na poziomie 88.1. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około CHF 2,288 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Zurich prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio CHF 31.20, natomiast filiżanka kawy to koszt około CHF 6.03. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około CHF 88.40. Opłaty za media wynoszą średnio CHF 260.00 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Zurich uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 81.3/100. Komfort klimatyczny wynosi 79.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 84.2/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 95.2 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Geneva
Koszty życia w Geneva (Switzerland) są indeksowane na poziomie 120.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Geneva określa wskaźnik czynszu na poziomie 83.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około CHF 2,184 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Geneva prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio CHF 29.12, natomiast filiżanka kawy to koszt około CHF 5.72. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około CHF 78.00. Opłaty za media wynoszą średnio CHF 249.60 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Geneva uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 71.8/100. Komfort klimatyczny wynosi 80.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 83.6/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.1 Mbps.