Vienna vs Munich: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Vienna (Austria) and Munich (Germany) reveals a cost-of-living index of 69.7 in Vienna versus 81.2 in Munich (NYC baseline = 100.0). Overall, Vienna is 14.2% more affordable than Munich.
| Metrological Indicator | Vienna (Austria) | Munich (Germany) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 69.7 | 81.2 |
| Rent Index | 33.8 | 57.3 |
| Groceries Index | 62.1 | 67.4 |
| Restaurant Price Index | 60.6 | 66.4 |
| Local Purchasing Power Index | 94.1 | 106.1 |
| 1-Bed Apartment in City Center | €988 | €1,716 |
| Inexpensive Restaurant Meal | €14.04 | €16.64 |
| Monthly Public Transit Pass | €34.32 | €61.36 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | €228.80 | €306.80 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 79.1/100 · Health 85.2/100 | Safety 74.2/100 · Health 84.5/100 |
Is Vienna more expensive than Munich?
Munich has a higher overall cost-of-living index (81.2) compared to Vienna (69.7), representing an index differential of 11.5 points (14.2% difference).
How do apartment rents compare between Vienna and Munich?
In Vienna, a 1-bedroom city-center apartment averages €988/month (Rent Index: 33.8), whereas in Munich it averages €1,716/month (Rent Index: 57.3).
Cost of Living & Real Estate Market in Vienna
Koszty życia w Vienna (Austria) są indeksowane na poziomie 69.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Vienna określa wskaźnik czynszu na poziomie 33.8. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około €988 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Vienna prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio €14.04, natomiast filiżanka kawy to koszt około €4.11. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około €34.32. Opłaty za media wynoszą średnio €228.80 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Vienna uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 79.1/100. Komfort klimatyczny wynosi 83.4/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 85.2/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 89.4 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Munich
Koszty życia w Munich (Germany) są indeksowane na poziomie 81.2 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Munich określa wskaźnik czynszu na poziomie 57.3. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około €1,716 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Munich prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio €16.64, natomiast filiżanka kawy to koszt około €4.37. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około €61.36. Opłaty za media wynoszą średnio €306.80 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Munich uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 74.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 78.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 84.5/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 89.2 Mbps.