Vancouver vs Melbourne: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Vancouver (Canada) and Melbourne (Australia) reveals a cost-of-living index of 79.5 in Vancouver versus 79.9 in Melbourne (NYC baseline = 100.0). Overall, Vancouver is 0.5% more affordable than Melbourne.
| Metrological Indicator | Vancouver (Canada) | Melbourne (Australia) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 79.5 | 79.9 |
| Rent Index | 62.4 | 53.1 |
| Groceries Index | 77.5 | 76.4 |
| Restaurant Price Index | 75 | 72.6 |
| Local Purchasing Power Index | 94.6 | 101.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | C$2,652 | A$2,288 |
| Inexpensive Restaurant Meal | C$27.04 | A$21.84 |
| Monthly Public Transit Pass | C$124.80 | A$182.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | C$150.80 | A$223.60 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 61.2/100 · Health 76.5/100 | Safety 61.2/100 · Health 79.1/100 |
Is Vancouver more expensive than Melbourne?
Melbourne has a higher overall cost-of-living index (79.9) compared to Vancouver (79.5), representing an index differential of 0.4 points (0.5% difference).
How do apartment rents compare between Vancouver and Melbourne?
In Vancouver, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,652/month (Rent Index: 62.4), whereas in Melbourne it averages A$2,288/month (Rent Index: 53.1).
Cost of Living & Real Estate Market in Vancouver
Koszty życia w Vancouver (Canada) są indeksowane na poziomie 79.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Vancouver określa wskaźnik czynszu na poziomie 62.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,652 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Vancouver prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$27.04, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.30. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$124.80. Opłaty za media wynoszą średnio C$150.80 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Vancouver uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 61.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 84.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 76.5/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 93.6 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Melbourne
Koszty życia w Melbourne (Australia) są indeksowane na poziomie 79.9 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Melbourne określa wskaźnik czynszu na poziomie 53.1. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około A$2,288 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Melbourne prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio A$21.84, natomiast filiżanka kawy to koszt około A$5.20. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około A$182.00. Opłaty za media wynoszą średnio A$223.60 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Melbourne uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 61.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 88.4/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 79.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 87.4 Mbps.