Toronto vs Erywań: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Erywań (Armenia) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 38.9 in Erywań (NYC baseline = 100.0). Overall, Erywań is 47.9% more affordable than Toronto.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Erywań (Armenia)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 38.9
Rent Index 56.4 27
Groceries Index 73.2 32.6
Restaurant Price Index 70.8 35.2
Local Purchasing Power Index 91.4 37.4
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 ֏ 297,024
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 ֏ 4,243
Monthly Public Transit Pass C$162.24 ֏ 6,365
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 ֏ 47,736
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 81.2/100 · Health 64.1/100

Is Toronto more expensive than Erywań?

Toronto has a higher overall cost-of-living index (74.7) compared to Erywań (38.9), representing an index differential of 35.8 points (47.9% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Erywań?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Erywań it averages ֏ 297,024/month (Rent Index: 27).

→ Toronto Full Cost Report → Erywań Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Yerevan

Koszty życia w Yerevan (Armenia) są indeksowane na poziomie 38.9 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Yerevan określa wskaźnik czynszu na poziomie 27. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ֏ 297,024 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Yerevan prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ֏ 4,243, natomiast filiżanka kawy to koszt około ֏ 1,273. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ֏ 6,365. Opłaty za media wynoszą średnio ֏ 47,736 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Yerevan uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 81.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 83.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 64.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 76.5 Mbps.

METROLOGY ID: YEREVAN-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED