Toronto vs Vienna: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Vienna (Austria) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 69.7 in Vienna (NYC baseline = 100.0). Overall, Vienna is 6.7% more affordable than Toronto.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Vienna (Austria)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 69.7
Rent Index 56.4 33.8
Groceries Index 73.2 62.1
Restaurant Price Index 70.8 60.6
Local Purchasing Power Index 91.4 94.1
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 €988
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 €14.04
Monthly Public Transit Pass C$162.24 €34.32
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 €228.80
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 79.1/100 · Health 85.2/100

Is Toronto more expensive than Vienna?

Toronto has a higher overall cost-of-living index (74.7) compared to Vienna (69.7), representing an index differential of 5.0 points (6.7% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Vienna?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Vienna it averages €988/month (Rent Index: 33.8).

→ Toronto Full Cost Report → Vienna Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Vienna

Koszty życia w Vienna (Austria) są indeksowane na poziomie 69.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Vienna określa wskaźnik czynszu na poziomie 33.8. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około €988 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Vienna prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio €14.04, natomiast filiżanka kawy to koszt około €4.11. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około €34.32. Opłaty za media wynoszą średnio €228.80 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Vienna uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 79.1/100. Komfort klimatyczny wynosi 83.4/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 85.2/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 89.4 Mbps.

METROLOGY ID: VIENNA-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED