Toronto vs Tel Awiw: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Toronto (Canada) and Tel Awiw (Israel) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 83.6 in Tel Awiw (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 10.6% more affordable than Tel Awiw.
| Metrological Indicator | Toronto (Canada) | Tel Awiw (Israel) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 74.7 | 83.6 |
| Rent Index | 56.4 | 57.5 |
| Groceries Index | 73.2 | 79.7 |
| Restaurant Price Index | 70.8 | 77.7 |
| Local Purchasing Power Index | 91.4 | 74.5 |
| 1-Bed Apartment in City Center | C$2,392 | ₪ 7,072 |
| Inexpensive Restaurant Meal | C$26.00 | ₪ 78.00 |
| Monthly Public Transit Pass | C$162.24 | ₪ 234.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | C$166.40 | ₪ 884.00 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 | Safety 71.2/100 · Health 74.1/100 |
Is Toronto more expensive than Tel Awiw?
Tel Awiw has a higher overall cost-of-living index (83.6) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 8.9 points (10.6% difference).
How do apartment rents compare between Toronto and Tel Awiw?
In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Tel Awiw it averages ₪ 7,072/month (Rent Index: 57.5).
Cost of Living & Real Estate Market in Toronto
Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Tel Aviv
Koszty życia w Tel Aviv (Israel) są indeksowane na poziomie 83.6 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Tel Aviv określa wskaźnik czynszu na poziomie 57.5. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ₪ 7,072 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Tel Aviv prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ₪ 78.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około ₪ 17.16. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ₪ 234.00. Opłaty za media wynoszą średnio ₪ 884.00 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Tel Aviv uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 71.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 89.2/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 74.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 110.5 Mbps.