Toronto vs Taipei: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Taipei (Taiwan) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 45.3 in Taipei (NYC baseline = 100.0). Overall, Taipei is 39.4% more affordable than Toronto.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Taipei (Taiwan)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 45.3
Rent Index 56.4 18.6
Groceries Index 73.2 59
Restaurant Price Index 70.8 25
Local Purchasing Power Index 91.4 79.5
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 NT$20,280
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 NT$156
Monthly Public Transit Pass C$162.24 NT$1,248
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 NT$2,496
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 84.1/100 · Health 89.4/100

Is Toronto more expensive than Taipei?

Toronto has a higher overall cost-of-living index (74.7) compared to Taipei (45.3), representing an index differential of 29.4 points (39.4% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Taipei?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Taipei it averages NT$20,280/month (Rent Index: 18.6).

→ Toronto Full Cost Report → Taipei Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Taipei

Koszty życia w Taipei (Taiwan) są indeksowane na poziomie 45.3 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Taipei określa wskaźnik czynszu na poziomie 18.6. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około NT$20,280 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Taipei prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio NT$156, natomiast filiżanka kawy to koszt około NT$99. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około NT$1,248. Opłaty za media wynoszą średnio NT$2,496 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Taipei uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 84.1/100. Komfort klimatyczny wynosi 75.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 89.4/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 95.3 Mbps.

METROLOGY ID: TAIPEI-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED