Toronto vs Rome: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Toronto (Canada) and Rome (Italy) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 64.5 in Rome (NYC baseline = 100.0). Overall, Rome is 13.7% more affordable than Toronto.
| Metrological Indicator | Toronto (Canada) | Rome (Italy) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 74.7 | 64.5 |
| Rent Index | 56.4 | 39.3 |
| Groceries Index | 73.2 | 57 |
| Restaurant Price Index | 70.8 | 60.3 |
| Local Purchasing Power Index | 91.4 | 68.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | C$2,392 | €1,144 |
| Inexpensive Restaurant Meal | C$26.00 | €15.60 |
| Monthly Public Transit Pass | C$162.24 | €36.40 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | C$166.40 | €182.00 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 | Safety 48.9/100 · Health 72.1/100 |
Is Toronto more expensive than Rome?
Toronto has a higher overall cost-of-living index (74.7) compared to Rome (64.5), representing an index differential of 10.2 points (13.7% difference).
How do apartment rents compare between Toronto and Rome?
In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Rome it averages €1,144/month (Rent Index: 39.3).
Cost of Living & Real Estate Market in Toronto
Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Rome
Koszty życia w Rome (Italy) są indeksowane na poziomie 64.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Rome określa wskaźnik czynszu na poziomie 39.3. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około €1,144 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Rome prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio €15.60, natomiast filiżanka kawy to koszt około €1.56. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około €36.40. Opłaty za media wynoszą średnio €182.00 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Rome uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 48.9/100. Komfort klimatyczny wynosi 91.2/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 72.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 86.4 Mbps.