Toronto vs Munich: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Munich (Germany) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 81.2 in Munich (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 8.0% more affordable than Munich.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Munich (Germany)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 81.2
Rent Index 56.4 57.3
Groceries Index 73.2 67.4
Restaurant Price Index 70.8 66.4
Local Purchasing Power Index 91.4 106.1
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 €1,716
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 €16.64
Monthly Public Transit Pass C$162.24 €61.36
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 €306.80
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 74.2/100 · Health 84.5/100

Is Toronto more expensive than Munich?

Munich has a higher overall cost-of-living index (81.2) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 6.5 points (8.0% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Munich?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Munich it averages €1,716/month (Rent Index: 57.3).

→ Toronto Full Cost Report → Munich Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Munich

Koszty życia w Munich (Germany) są indeksowane na poziomie 81.2 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Munich określa wskaźnik czynszu na poziomie 57.3. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około €1,716 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Munich prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio €16.64, natomiast filiżanka kawy to koszt około €4.37. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około €61.36. Opłaty za media wynoszą średnio €306.80 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Munich uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 74.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 78.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 84.5/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 89.2 Mbps.

METROLOGY ID: MUNICH-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED