Toronto vs Melbourne: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Melbourne (Australia) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 79.9 in Melbourne (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 6.5% more affordable than Melbourne.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Melbourne (Australia)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 79.9
Rent Index 56.4 53.1
Groceries Index 73.2 76.4
Restaurant Price Index 70.8 72.6
Local Purchasing Power Index 91.4 101.4
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 A$2,288
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 A$21.84
Monthly Public Transit Pass C$162.24 A$182.00
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 A$223.60
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 61.2/100 · Health 79.1/100

Is Toronto more expensive than Melbourne?

Melbourne has a higher overall cost-of-living index (79.9) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 5.2 points (6.5% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Melbourne?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Melbourne it averages A$2,288/month (Rent Index: 53.1).

→ Toronto Full Cost Report → Melbourne Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Melbourne

Koszty życia w Melbourne (Australia) są indeksowane na poziomie 79.9 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Melbourne określa wskaźnik czynszu na poziomie 53.1. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około A$2,288 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Melbourne prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio A$21.84, natomiast filiżanka kawy to koszt około A$5.20. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około A$182.00. Opłaty za media wynoszą średnio A$223.60 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Melbourne uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 61.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 88.4/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 79.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 87.4 Mbps.

METROLOGY ID: MELBOURNE-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED