Toronto vs Cenevre: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Cenevre (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 120.5 in Cenevre (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 38.0% more affordable than Cenevre.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Cenevre (Switzerland)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 120.5
Rent Index 56.4 83.7
Groceries Index 73.2 116.2
Restaurant Price Index 70.8 113.6
Local Purchasing Power Index 91.4 112.4
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 CHF 2,184
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 CHF 29.12
Monthly Public Transit Pass C$162.24 CHF 78.00
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 CHF 249.60
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 71.8/100 · Health 83.6/100

Is Toronto more expensive than Cenevre?

Cenevre has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 45.8 points (38.0% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Cenevre?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Cenevre it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).

→ Toronto Full Cost Report → Cenevre Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Toronto (Canada) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 74.7 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.

Toronto konut ve kira giderleri 56.4 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama C$2,392 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.

Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. Toronto içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek C$26.00 tutarken, bir fincan kahve C$5.04 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti C$162.24, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık C$166.40 seviyesindedir.

Şehir kalitesi ele alındığında, Toronto 56.4/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 74.1/100, sağlık hizmet kalitesi 75.3/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 91.2 Mbps civarında seyreder.

METROLOGY ID: TORONTO-TR-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Geneva

Geneva (Switzerland) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 120.5 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.

Geneva konut ve kira giderleri 83.7 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama CHF 2,184 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.

Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. Geneva içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek CHF 29.12 tutarken, bir fincan kahve CHF 5.72 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti CHF 78.00, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık CHF 249.60 seviyesindedir.

Şehir kalitesi ele alındığında, Geneva 71.8/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 80.5/100, sağlık hizmet kalitesi 83.6/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 94.1 Mbps civarında seyreder.

METROLOGY ID: GENEVA-TR-2026 | DYNAMIC DATA FEED