Toronto vs Genewa: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Genewa (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 120.5 in Genewa (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 38.0% more affordable than Genewa.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Genewa (Switzerland)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 120.5
Rent Index 56.4 83.7
Groceries Index 73.2 116.2
Restaurant Price Index 70.8 113.6
Local Purchasing Power Index 91.4 112.4
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 CHF 2,184
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 CHF 29.12
Monthly Public Transit Pass C$162.24 CHF 78.00
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 CHF 249.60
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 71.8/100 · Health 83.6/100

Is Toronto more expensive than Genewa?

Genewa has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 45.8 points (38.0% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Genewa?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Genewa it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).

→ Toronto Full Cost Report → Genewa Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

Koszty życia w Toronto (Canada) są indeksowane na poziomie 74.7 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Toronto określa wskaźnik czynszu na poziomie 56.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,392 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Toronto prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$26.00, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.04. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$162.24. Opłaty za media wynoszą średnio C$166.40 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Toronto uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 56.4/100. Komfort klimatyczny wynosi 74.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 75.3/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Geneva

Koszty życia w Geneva (Switzerland) są indeksowane na poziomie 120.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Geneva określa wskaźnik czynszu na poziomie 83.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około CHF 2,184 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Geneva prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio CHF 29.12, natomiast filiżanka kawy to koszt około CHF 5.72. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około CHF 78.00. Opłaty za media wynoszą średnio CHF 249.60 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Geneva uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 71.8/100. Komfort klimatyczny wynosi 80.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 83.6/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.1 Mbps.

METROLOGY ID: GENEVA-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED