Toronto vs Geneva: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Toronto (Canada) and Geneva (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 120.5 in Geneva (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 38.0% more affordable than Geneva.

Metrological Indicator Toronto (Canada) Geneva (Switzerland)
Cost of Living Index (NYC = 100) 74.7 120.5
Rent Index 56.4 83.7
Groceries Index 73.2 116.2
Restaurant Price Index 70.8 113.6
Local Purchasing Power Index 91.4 112.4
1-Bed Apartment in City Center C$2,392 CHF 2,184
Inexpensive Restaurant Meal C$26.00 CHF 29.12
Monthly Public Transit Pass C$162.24 CHF 78.00
Basic Monthly Utilities (85m²) C$166.40 CHF 249.60
Safety & Healthcare Score Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 Safety 71.8/100 · Health 83.6/100

Is Toronto more expensive than Geneva?

Geneva has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 45.8 points (38.0% difference).

How do apartment rents compare between Toronto and Geneva?

In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Geneva it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).

→ Toronto Full Cost Report → Geneva Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Toronto

De generelle levekostnadene i Toronto, Canada er registrert til 74.7 poeng i forhold til New York City (som er satt som basislinje på 100). Dette betyr en ekstraordinært høy utgiftsprofil for fastboende så vel som nyinnflyttede. Med fokus på priser på varer og tjenester har {city} sin helt unike økonomi.

Husleier og boligutgifter i Toronto baserer seg på en leieindeks på 56.4. En normal toroms leilighet plassert sentralt koster om lag C$2,392 per måned. Boligutgiftene tar opp en usedvanlig stor andel av de samlede månedlige utgiftene.

Daglige innkjøp av mat og transport er avgjørende. I Toronto koster en vanlig middag på en rimelig kafé rundt C$26.00, og en kaffe koster i underkant av C$5.04. Månedskort for busser og bane ligger på C$162.24, og de faste strøm- og oppvarmingskostnadene utgjør C$166.40.

Når det gjelder levekår og trygghet, oppnår Toronto en sikkerhetsindeks på 56.4/100. Klimaet har en trivselsindeks på 74.1/100, standarden på helsetjenestene er vurdert til 75.3/100, og internettilkoblingen leverer gjennomsnittlig 91.2 Mbps.

METROLOGY ID: TORONTO-NO-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Geneva

De generelle levekostnadene i Geneva, Switzerland er registrert til 120.5 poeng i forhold til New York City (som er satt som basislinje på 100). Dette betyr en ekstraordinært høy utgiftsprofil for fastboende så vel som nyinnflyttede. Med fokus på priser på varer og tjenester har {city} sin helt unike økonomi.

Husleier og boligutgifter i Geneva baserer seg på en leieindeks på 83.7. En normal toroms leilighet plassert sentralt koster om lag CHF 2,184 per måned. Boligutgiftene tar opp en usedvanlig stor andel av de samlede månedlige utgiftene.

Daglige innkjøp av mat og transport er avgjørende. I Geneva koster en vanlig middag på en rimelig kafé rundt CHF 29.12, og en kaffe koster i underkant av CHF 5.72. Månedskort for busser og bane ligger på CHF 78.00, og de faste strøm- og oppvarmingskostnadene utgjør CHF 249.60.

Når det gjelder levekår og trygghet, oppnår Geneva en sikkerhetsindeks på 71.8/100. Klimaet har en trivselsindeks på 80.5/100, standarden på helsetjenestene er vurdert til 83.6/100, og internettilkoblingen leverer gjennomsnittlig 94.1 Mbps.

METROLOGY ID: GENEVA-NO-2026 | DYNAMIC DATA FEED