Toronto vs Genève: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Toronto (Canada) and Genève (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 74.7 in Toronto versus 120.5 in Genève (NYC baseline = 100.0). Overall, Toronto is 38.0% more affordable than Genève.
| Metrological Indicator | Toronto (Canada) | Genève (Switzerland) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 74.7 | 120.5 |
| Rent Index | 56.4 | 83.7 |
| Groceries Index | 73.2 | 116.2 |
| Restaurant Price Index | 70.8 | 113.6 |
| Local Purchasing Power Index | 91.4 | 112.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | C$2,392 | CHF 2,184 |
| Inexpensive Restaurant Meal | C$26.00 | CHF 29.12 |
| Monthly Public Transit Pass | C$162.24 | CHF 78.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | C$166.40 | CHF 249.60 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 56.4/100 · Health 75.3/100 | Safety 71.8/100 · Health 83.6/100 |
Is Toronto more expensive than Genève?
Genève has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Toronto (74.7), representing an index differential of 45.8 points (38.0% difference).
How do apartment rents compare between Toronto and Genève?
In Toronto, a 1-bedroom city-center apartment averages C$2,392/month (Rent Index: 56.4), whereas in Genève it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).
Cost of Living & Real Estate Market in Toronto
De totale kosten van levensonderhoud in Toronto, Canada bedragen 74.7 punten ten opzichte van New York City (die als de nulmeting op 100 fungeert). Dit indexcijfer toont een exclusief en hoog kostenprofiel voor inwoners, ondernemers en tijdelijke bewoners. Inclusief consumentenprijzen heeft {city} een opmerkelijk economisch klimaat.
Huisvestingskosten in Toronto zijn gekoppeld aan een huurindex van 56.4. Een standaard eenkamerappartement in het hart van de stad kost over het algemeen rond de C$2,392 per maand. De huuruitgaven eisen een zeer omvangrijke deel van de maandelijkse lasten op.
Dagelijkse kosten voor levensmiddelen en openbaar vervoer zijn essentieel. In Toronto kost een snelle maaltijd in een eenvoudig restaurant gemiddeld C$26.00, en een kop filterkoffie circa C$5.04. Een maandabonnement voor het OV kost C$162.24, en de servicekosten voor energie en water liggen rond C$166.40.
Wat betreft algemene leefbaarheid, scoort Toronto een veiligheidsindex van 56.4/100. Het klimaat en de seizoenen scoren een tevredenheid van 74.1/100, het zorgaanzien krijgt 75.3/100, en digitale netwerken behalen downloadsnelheden van gemiddelde 91.2 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Geneva
De totale kosten van levensonderhoud in Geneva, Switzerland bedragen 120.5 punten ten opzichte van New York City (die als de nulmeting op 100 fungeert). Dit indexcijfer toont een exclusief en hoog kostenprofiel voor inwoners, ondernemers en tijdelijke bewoners. Inclusief consumentenprijzen heeft {city} een opmerkelijk economisch klimaat.
Huisvestingskosten in Geneva zijn gekoppeld aan een huurindex van 83.7. Een standaard eenkamerappartement in het hart van de stad kost over het algemeen rond de CHF 2,184 per maand. De huuruitgaven eisen een zeer omvangrijke deel van de maandelijkse lasten op.
Dagelijkse kosten voor levensmiddelen en openbaar vervoer zijn essentieel. In Geneva kost een snelle maaltijd in een eenvoudig restaurant gemiddeld CHF 29.12, en een kop filterkoffie circa CHF 5.72. Een maandabonnement voor het OV kost CHF 78.00, en de servicekosten voor energie en water liggen rond CHF 249.60.
Wat betreft algemene leefbaarheid, scoort Geneva een veiligheidsindex van 71.8/100. Het klimaat en de seizoenen scoren een tevredenheid van 80.5/100, het zorgaanzien krijgt 83.6/100, en digitale netwerken behalen downloadsnelheden van gemiddelde 94.1 Mbps.