Tokio vs Erywań: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Tokio (Japan) and Erywań (Armenia) reveals a cost-of-living index of 59.8 in Tokio versus 38.9 in Erywań (NYC baseline = 100.0). Overall, Erywań is 34.9% more affordable than Tokio.
| Metrological Indicator | Tokio (Japan) | Erywań (Armenia) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 59.8 | 38.9 |
| Rent Index | 32.7 | 27 |
| Groceries Index | 65.2 | 32.6 |
| Restaurant Price Index | 39.4 | 35.2 |
| Local Purchasing Power Index | 84.5 | 37.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | ¥156,000 | ֏ 297,024 |
| Inexpensive Restaurant Meal | ¥1,144 | ֏ 4,243 |
| Monthly Public Transit Pass | ¥10,400 | ֏ 6,365 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | ¥22,880 | ֏ 47,736 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 77.9/100 · Health 86.4/100 | Safety 81.2/100 · Health 64.1/100 |
Is Tokio more expensive than Erywań?
Tokio has a higher overall cost-of-living index (59.8) compared to Erywań (38.9), representing an index differential of 20.9 points (34.9% difference).
How do apartment rents compare between Tokio and Erywań?
In Tokio, a 1-bedroom city-center apartment averages ¥156,000/month (Rent Index: 32.7), whereas in Erywań it averages ֏ 297,024/month (Rent Index: 27).
Cost of Living & Real Estate Market in Tokyo
Koszty życia w Tokyo (Japan) są indeksowane na poziomie 59.8 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Tokyo określa wskaźnik czynszu na poziomie 32.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ¥156,000 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Tokyo prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ¥1,144, natomiast filiżanka kawy to koszt około ¥541. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ¥10,400. Opłaty za media wynoszą średnio ¥22,880 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Tokyo uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 77.9/100. Komfort klimatyczny wynosi 82.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 86.4/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.8 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Yerevan
Koszty życia w Yerevan (Armenia) są indeksowane na poziomie 38.9 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Yerevan określa wskaźnik czynszu na poziomie 27. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ֏ 297,024 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Yerevan prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ֏ 4,243, natomiast filiżanka kawy to koszt około ֏ 1,273. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ֏ 6,365. Opłaty za media wynoszą średnio ֏ 47,736 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Yerevan uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 81.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 83.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 64.1/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 76.5 Mbps.