Tokio vs Vancouver: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Tokio (Japan) and Vancouver (Canada) reveals a cost-of-living index of 59.8 in Tokio versus 79.5 in Vancouver (NYC baseline = 100.0). Overall, Tokio is 24.8% more affordable than Vancouver.
| Metrological Indicator | Tokio (Japan) | Vancouver (Canada) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 59.8 | 79.5 |
| Rent Index | 32.7 | 62.4 |
| Groceries Index | 65.2 | 77.5 |
| Restaurant Price Index | 39.4 | 75 |
| Local Purchasing Power Index | 84.5 | 94.6 |
| 1-Bed Apartment in City Center | ¥156,000 | C$2,652 |
| Inexpensive Restaurant Meal | ¥1,144 | C$27.04 |
| Monthly Public Transit Pass | ¥10,400 | C$124.80 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | ¥22,880 | C$150.80 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 77.9/100 · Health 86.4/100 | Safety 61.2/100 · Health 76.5/100 |
Is Tokio more expensive than Vancouver?
Vancouver has a higher overall cost-of-living index (79.5) compared to Tokio (59.8), representing an index differential of 19.7 points (24.8% difference).
How do apartment rents compare between Tokio and Vancouver?
In Tokio, a 1-bedroom city-center apartment averages ¥156,000/month (Rent Index: 32.7), whereas in Vancouver it averages C$2,652/month (Rent Index: 62.4).
Cost of Living & Real Estate Market in Tokyo
Koszty życia w Tokyo (Japan) są indeksowane na poziomie 59.8 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Tokyo określa wskaźnik czynszu na poziomie 32.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ¥156,000 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Tokyo prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ¥1,144, natomiast filiżanka kawy to koszt około ¥541. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ¥10,400. Opłaty za media wynoszą średnio ¥22,880 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Tokyo uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 77.9/100. Komfort klimatyczny wynosi 82.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 86.4/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.8 Mbps.
Cost of Living & Real Estate Market in Vancouver
Koszty życia w Vancouver (Canada) są indeksowane na poziomie 79.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.
Koszty zakwaterowania w Vancouver określa wskaźnik czynszu na poziomie 62.4. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około C$2,652 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.
Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Vancouver prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio C$27.04, natomiast filiżanka kawy to koszt około C$5.30. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około C$124.80. Opłaty za media wynoszą średnio C$150.80 miesięcznie.
Pod kątem jakości życia, Vancouver uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 61.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 84.1/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 76.5/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 93.6 Mbps.