Tokio vs Genewa: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Tokio (Japan) and Genewa (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 59.8 in Tokio versus 120.5 in Genewa (NYC baseline = 100.0). Overall, Tokio is 50.4% more affordable than Genewa.

Metrological Indicator Tokio (Japan) Genewa (Switzerland)
Cost of Living Index (NYC = 100) 59.8 120.5
Rent Index 32.7 83.7
Groceries Index 65.2 116.2
Restaurant Price Index 39.4 113.6
Local Purchasing Power Index 84.5 112.4
1-Bed Apartment in City Center ¥156,000 CHF 2,184
Inexpensive Restaurant Meal ¥1,144 CHF 29.12
Monthly Public Transit Pass ¥10,400 CHF 78.00
Basic Monthly Utilities (85m²) ¥22,880 CHF 249.60
Safety & Healthcare Score Safety 77.9/100 · Health 86.4/100 Safety 71.8/100 · Health 83.6/100

Is Tokio more expensive than Genewa?

Genewa has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Tokio (59.8), representing an index differential of 60.7 points (50.4% difference).

How do apartment rents compare between Tokio and Genewa?

In Tokio, a 1-bedroom city-center apartment averages ¥156,000/month (Rent Index: 32.7), whereas in Genewa it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).

→ Tokio Full Cost Report → Genewa Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in Tokyo

Koszty życia w Tokyo (Japan) są indeksowane na poziomie 59.8 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza umiarkowany profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Tokyo określa wskaźnik czynszu na poziomie 32.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około ¥156,000 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią przeciętną część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Tokyo prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio ¥1,144, natomiast filiżanka kawy to koszt około ¥541. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około ¥10,400. Opłaty za media wynoszą średnio ¥22,880 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Tokyo uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 77.9/100. Komfort klimatyczny wynosi 82.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 86.4/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.8 Mbps.

METROLOGY ID: TOKYO-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Geneva

Koszty życia w Geneva (Switzerland) są indeksowane na poziomie 120.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Geneva określa wskaźnik czynszu na poziomie 83.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około CHF 2,184 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Geneva prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio CHF 29.12, natomiast filiżanka kawy to koszt około CHF 5.72. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około CHF 78.00. Opłaty za media wynoszą średnio CHF 249.60 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Geneva uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 71.8/100. Komfort klimatyczny wynosi 80.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 83.6/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.1 Mbps.

METROLOGY ID: GENEVA-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED