Sidney vs Cenevre: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing Sidney (Australia) and Cenevre (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 85.6 in Sidney versus 120.5 in Cenevre (NYC baseline = 100.0). Overall, Sidney is 29.0% more affordable than Cenevre.
| Metrological Indicator | Sidney (Australia) | Cenevre (Switzerland) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 85.6 | 120.5 |
| Rent Index | 71.7 | 83.7 |
| Groceries Index | 81.1 | 116.2 |
| Restaurant Price Index | 77.9 | 113.6 |
| Local Purchasing Power Index | 104.2 | 112.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | A$3,224 | CHF 2,184 |
| Inexpensive Restaurant Meal | A$24.96 | CHF 29.12 |
| Monthly Public Transit Pass | A$197.60 | CHF 78.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | A$239.20 | CHF 249.60 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 66.2/100 · Health 78.4/100 | Safety 71.8/100 · Health 83.6/100 |
Is Sidney more expensive than Cenevre?
Cenevre has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Sidney (85.6), representing an index differential of 34.9 points (29.0% difference).
How do apartment rents compare between Sidney and Cenevre?
In Sidney, a 1-bedroom city-center apartment averages A$3,224/month (Rent Index: 71.7), whereas in Cenevre it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).
Cost of Living & Real Estate Market in Sydney
Sydney (Australia) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 85.6 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.
Sydney konut ve kira giderleri 71.7 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama A$3,224 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.
Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. Sydney içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek A$24.96 tutarken, bir fincan kahve A$5.41 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti A$197.60, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık A$239.20 seviyesindedir.
Şehir kalitesi ele alındığında, Sydney 66.2/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 91.5/100, sağlık hizmet kalitesi 78.4/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 89.1 Mbps civarında seyreder.
Cost of Living & Real Estate Market in Geneva
Geneva (Switzerland) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 120.5 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.
Geneva konut ve kira giderleri 83.7 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama CHF 2,184 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.
Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. Geneva içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek CHF 29.12 tutarken, bir fincan kahve CHF 5.72 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti CHF 78.00, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık CHF 249.60 seviyesindedir.
Şehir kalitesi ele alındığında, Geneva 71.8/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 80.5/100, sağlık hizmet kalitesi 83.6/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 94.1 Mbps civarında seyreder.