New York vs Cenevre: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison
Comparing New York (United States) and Cenevre (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 101.8 in New York versus 120.5 in Cenevre (NYC baseline = 100.0). Overall, New York is 15.5% more affordable than Cenevre.
| Metrological Indicator | New York (United States) | Cenevre (Switzerland) |
|---|---|---|
| Cost of Living Index (NYC = 100) | 101.8 | 120.5 |
| Rent Index | 102 | 83.7 |
| Groceries Index | 101.5 | 116.2 |
| Restaurant Price Index | 102 | 113.6 |
| Local Purchasing Power Index | 100 | 112.4 |
| 1-Bed Apartment in City Center | $4,031 | CHF 2,184 |
| Inexpensive Restaurant Meal | $26.50 | CHF 29.12 |
| Monthly Public Transit Pass | $140 | CHF 78.00 |
| Basic Monthly Utilities (85m²) | $196 | CHF 249.60 |
| Safety & Healthcare Score | Safety 51.2/100 · Health 65.4/100 | Safety 71.8/100 · Health 83.6/100 |
Is New York more expensive than Cenevre?
Cenevre has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to New York (101.8), representing an index differential of 18.7 points (15.5% difference).
How do apartment rents compare between New York and Cenevre?
In New York, a 1-bedroom city-center apartment averages $4,031/month (Rent Index: 102), whereas in Cenevre it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).
Cost of Living & Real Estate Market in New York
New York (United States) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 101.8 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.
New York konut ve kira giderleri 102 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama $4,031 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.
Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. New York içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek $26.50 tutarken, bir fincan kahve $5.80 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti $140, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık $196 seviyesindedir.
Şehir kalitesi ele alındığında, New York 51.2/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 78.4/100, sağlık hizmet kalitesi 65.4/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 92.5 Mbps civarında seyreder.
Cost of Living & Real Estate Market in Geneva
Geneva (Switzerland) sınırları içindeki yaşam maliyeti, New York City (baz puan 100) referans alınarak 120.5 puan olarak hesaplanmıştır. Bu oran, yerleşik halk ve expat kitleleri için oldukça lüks harcama seviyesini sembolize eder. Genel harcama kalemleri hesaba katıldığında, {city} kendine has bir ekonomik denge sunar.
Geneva konut ve kira giderleri 83.7 kira endeksine tabidir. Şehir merkezinde yer alan 1 odalı standart bir daire için aylık kira bedeli ortalama CHF 2,184 seviyesindedir. Uzun vadeli konaklamalarda kira masrafları, aylık bütçede son derece yüksek bir yer kaplamaktadır.
Gündelik mutfak ve ulaşım masrafları hayati önem taşır. Geneva içerisinde, mütevazı bir lokantada tek kişilik yemek CHF 29.12 tutarken, bir fincan kahve CHF 5.72 civarındadır. Toplu taşıma aylık abonman ücreti CHF 78.00, elektrik ve su gibi temel ev faturaları ise aylık CHF 249.60 seviyesindedir.
Şehir kalitesi ele alındığında, Geneva 71.8/100 güvenlik oranına sahiptir. İklim elverişliliği 80.5/100, sağlık hizmet kalitesi 83.6/100 puan alırken, dijital bağlantı hızı ise ortalama 94.1 Mbps civarında seyreder.