Nowy Jork vs Genewa: Cost of Living, Rent & Purchasing Power Comparison

Comparing Nowy Jork (United States) and Genewa (Switzerland) reveals a cost-of-living index of 101.8 in Nowy Jork versus 120.5 in Genewa (NYC baseline = 100.0). Overall, Nowy Jork is 15.5% more affordable than Genewa.

Metrological Indicator Nowy Jork (United States) Genewa (Switzerland)
Cost of Living Index (NYC = 100) 101.8 120.5
Rent Index 102 83.7
Groceries Index 101.5 116.2
Restaurant Price Index 102 113.6
Local Purchasing Power Index 100 112.4
1-Bed Apartment in City Center $4,031 CHF 2,184
Inexpensive Restaurant Meal $26.50 CHF 29.12
Monthly Public Transit Pass $140 CHF 78.00
Basic Monthly Utilities (85m²) $196 CHF 249.60
Safety & Healthcare Score Safety 51.2/100 · Health 65.4/100 Safety 71.8/100 · Health 83.6/100

Is Nowy Jork more expensive than Genewa?

Genewa has a higher overall cost-of-living index (120.5) compared to Nowy Jork (101.8), representing an index differential of 18.7 points (15.5% difference).

How do apartment rents compare between Nowy Jork and Genewa?

In Nowy Jork, a 1-bedroom city-center apartment averages $4,031/month (Rent Index: 102), whereas in Genewa it averages CHF 2,184/month (Rent Index: 83.7).

→ Nowy Jork Full Cost Report → Genewa Full Cost Report → Global City Index Directory

Cost of Living & Real Estate Market in New York

Koszty życia w New York (United States) są indeksowane na poziomie 101.8 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w New York określa wskaźnik czynszu na poziomie 102. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około $4,031 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W New York prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio $26.50, natomiast filiżanka kawy to koszt około $5.80. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około $140. Opłaty za media wynoszą średnio $196 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, New York uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 51.2/100. Komfort klimatyczny wynosi 78.4/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 65.4/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 92.5 Mbps.

METROLOGY ID: NEW YORK-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED

Cost of Living & Real Estate Market in Geneva

Koszty życia w Geneva (Switzerland) są indeksowane na poziomie 120.5 punktów w porównaniu do Nowego Jorku (baza 100). Taki wynik oznacza wysoki i kosztowny profil wydatków dla mieszkańców oraz osób przeprowadzających się na stałe. Po uwzględnieniu ogólnych wydatków konsumenckich, {city} oferuje interesujące warunki ekonomiczne.

Koszty zakwaterowania w Geneva określa wskaźnik czynszu na poziomie 83.7. Typowe jednopokojowe mieszkanie w centrum kosztuje około CHF 2,184 miesięcznie. Wydatki na wynajem stanowią bardzo wysoką część budżetu, co oznacza, że znalezienie taniego lokum wymaga przygotowania.

Codzienne utrzymanie i styl życia są kluczowe. W Geneva prosty posiłek w niedrogiej restauracji kosztuje średnio CHF 29.12, natomiast filiżanka kawy to koszt około CHF 5.72. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, a bilet miesięczny kosztuje około CHF 78.00. Opłaty za media wynoszą średnio CHF 249.60 miesięcznie.

Pod kątem jakości życia, Geneva uzyskuje wskaźnik bezpieczeństwa na poziomie 71.8/100. Komfort klimatyczny wynosi 80.5/100, standard opieki zdrowotnej oceniany jest na 83.6/100, a średnia prędkość pobierania danych przez internet to 94.1 Mbps.

METROLOGY ID: GENEVA-PL-2026 | DYNAMIC DATA FEED